Нямаме загуба през новия век от Унгария

Статистиката преди България-Унгария е изключително объркваща. Общият баланс е на страната на маджарите. Гостите от Будапеща имат 12 успеха в 25 двубоя. Последната победа на унгарците над нас обаче датира от далечната 1975 година. Тогава „лъвовете“ отстъпват с 0:2 в олимпийска квалификация. Следва серия, в която надмощие показват „трикольорите“. Общо триумфите за България са 7 при 6 равенства, а в статистиката влизат и мачове срещу „Б“ отбор на унгарците, както и аматьорски такъв от годините преди Втората световна война.
През новия век можем да се похвалим с изцяло положителен актив – две победи и две равенства. Особено любопитен е първият мач за въпросния период. През 2003 година тимът на Пламен Марков е в Кипър за контрола с унгарците. В курорта Ларнака се стоварва невиждан ураган, последван и от пороен дъжд. Въпреки метеорологичните катаклизми двата тима излизат на терена. Мачът продължава точно едно полувреме, в което Зоран Янкович успява все пак да вкара за 1:0. На почивката разумът надделява и двубоят е прекратен. Следва 1:1 в световна квалификация в Будапеща през 2005-а, но вече със селекционер Христо Стоичков. Именно под ръководството на Камата е и последният успех на „лъвовете“ - 2:0 в София. Точни са Димитър Бербатов и Здравко Лазаров. През 2012 година Любослав Пенев дебютира начело на „трикольорите“ с 1:1 в Дьор. Изравнителният гол бе дело на Валери Божинов. На клубно ниво през XXI век родните ЦСКА, „Левски“, „Лудогорец“ и „Литекс“ неизменно претърпяваха крушение срещу маджари. Единствен „Марек“ елиминира „Видеотон“ през 2002 в турнира Интертото.