Ощети ли съдията Германия на ЕВРО 2024? (ВИДЕО)

Ситуацията, в която не бе отсъдена дузпа за Германия за игра с ръка на Марк Кукурея в наказателното поле в мача срещу Испания, предизвика сериозна дискусия след 1/4-финала между двата тима на Евро 2024. Испанците победиха с 2:1 с гол в 119-ата минута, но в 106-ата Кукурея игра с ръка след изстрел на Мусиала, но реферът Антъни Тейлър даде знак играта да продължи и не гледа ситуацията на запис. Някои от обясненията за действията на рефера са, че ръката на Кукурея е в "естествено" положение, че той не посяга към топката и че Тейлър вероятно е получил сигнал за засада.

В Германия вестник "Билд" отрази мача с едно заглавие "Дузпа", придружено с голяма снимка на ситуацията. "Някой да ми обясни какво е това. Сърцето ми кърви. В девет от десет случая, в такава ситуация се отсъжда дузпа. Ръката му е встрани. Нямахме късмет. Изненадан съм, че реферът дори не прегледа ситуацията. Любопитно ме и да чуя обяснението му", заяви експертът на телевизия ARD Томас Хитцълшпергер. Бившият рефер Торстен Кинхофер добави: "За мен това е повече от дузпа, защото ръката му е встрани. За Тейлър обаче това е нормално движение. Срамно е, че това решение реши мача".

Испанският вестник "Марка" обаче гледа на успеха на Испания от друг ъгъл. Със заглавие "Вечен подвиг на Испания" колегите дори не отбелязват, че такава ситуация е имало в продълженията. За последните минути те пишат: "Необходими бяха герои в продълженията. Дани Олмо беше без спойката, докато Тейлър (бел. ред. съдията) изглеждаше като родом от Хамбург. Вътрешно центриране завърши с удар с глава на Микел Мерино, непобедим начин да се напише историята. Испания няма граници". Съдийката Бибиана Щайнхаус защити решението на рефера Тейлър и обясни защо положението не е дузпа: "Играчът стои здраво стъпил с двата крака на земята и ръката му е в нормална позиция. Дори и леко да увеличава обема на тялото, това не е дузпа".