Пълен стадион чака „Левски“ в Европа

БУЛФОТО

Пълен стадион очаква футболистите на „Левски“ за реванша с „Хамрун Спартанс“ от 3 предварителен кръг в Лигата на конференциите. В понеделник в продажба бяха пуснати и разграбени билетите за мача в четвъртък. Феновете на клуба окупираха касите от сутринта така, както беше и преди старта на еврокампанията с ПАОК (2:0) през юли. Над 17 000 души се очаква да присъстват на двубоя, който може да прати „сините“ с крачка по-близо до груповата фаза на турнира, където съперник ще е някой измежду АЕК (Ларнака) и „Партизан“.

Приходите, които Носителят на Купата на България се очаква да генерира от домакинството, възлизат на над 300 000 лева само от посещаемост. Билетите са на цени между 15 и 45 лева.

В неделя тимът, воден от старши треньора Станимир Стоилов, се завърна към мачовете за първенство, след като заради ангажиментите в Европа отложи гостуванията на „Славия“ и „Черно море“ за есента. Дебютен гол на Роналдо в родния футбол донесе минимален успех с 1:0. Столичният гранд пропусна редица положения, а след последния съдийски сигнал Стоилов отсече, че Ивелин Попов не е готов за игра все още.

„Прекалено много се дъвчи темата с Ивелин Попов, той още няма подготовка, за да играе в определени мачове – обясни Стоилов на брифинг. - Може да е готов за няколко минути, но той трябва да набере спортна форма, защото му се трупат травмите и може да стане рецидив.“