Пестелив „Левски“ преди старта

БУЛФОТО

В седмицата преди подновяването на родния шампионат, „Левски“ изигра последната си контрола, спечелена с 1:0 над „Спортист“ (Своге). Единственият гол срещу четвъртия във Втора лига вкара Найджъл Робърта, негов трети по време на зимната подготовка. Без да блестят особено пред погледа на мажоритарния собственик Наско Сираков, „сините“ загряха генерално за предстоящия двубой с „Монтана“ идната неделя.

Попадението в 9-ата минута дойде след образцова атака, преминала през каращия проби Луи Нганиони, Тома Даске и асистиралия Насиру Мохамед. Неофициален дебют направи последният нов на стадион „Георги Аспарухов“, левият бранител Файсал Рерас. Едно полувреме записа и каращият проби Дилън Джордж. Крилото пристигна в събота като свободен агент. 22-годишният футболист е играл последно в третодивизионния нидерландски „Харденберг“, има мачове и за „Твенте“.

На почивката наставникът Славиша Стоянович направи седем промени, а до края на двубоя от титулярите остана единствено Ребин Сулака. Срещата пропусна нападателят Стивън Петков, който обаче трябва да бъде на линия за рестарта в родния шампионат. Балансът на „Левски“ по време на зимната подготовка е четири успеха и две загуби.

"Трябваше да сме по-активни, но не бяхме нито първото, нито второто полувреме - обясни наставникът след двубоя. - Можем и трябва да сме по-добри. Не съм готов със състава, трябва да се избистри, но има седмица до първия двубой."