“Пирин“ проби „Миньор“

БУЛФОТО

Миньор (Перник) допусна първи гол от 20 февруари насам, но „чуковете“ не се дадоха на лидера „Пирин“ (Благоевград) при равенството 1:1 от 27 кръг на Втора лига. Първи гол във вратата на Даниел Левонтиев след 7 поредни „сухи мрежи“ дойде след изпълнение на Антон Карачанаков от фаул в 86-ата минута. Преди това Борис Галчев бе открил за домакините пък от дузпа. Двубоят можеше да бъде спечелен от „жълто-черните“, ако не бе непростимият пропуск на Божидар Васев при резултат 1:0, когато останал очи в очи с вратаря Петър Петров уцели напречната греда. Тимът на наставника Христо Янев завърши с човек по-малко, след като четвърт час преди края втори жълт картон получи Иван Вълчанов. От гостите Станислав Манолев заслужаваше също да бъде изгонен, но главният рефер Ивайло Ненков му вдигна само жълт картон, въпреки умишления удар с лакът в тялото на Калоян Йосифов.