Пирова победа за Борусия Дортмунд над Хофенхайм, Холанд се контузи

Борусия Дортмунд победи Хофенхайм с 3:2 като гост в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата, но успехът разочарова феновете заради контузията на Ерлинг Холанд, който напусна терена в средата на второто полувреме. В 4-ата минута той откри резултата. В 43-ата минута Хофенхайм изравни с гол на Андрей Крамарич, а след близо час игра капитанът на Борусия Марко Ройс  се разписа за 2:1. В 63-ата минута Холанд усети болка в адуктора и седна на тревата, а впоследствие трябваше да напусне терена, като тепърва ще става ясно колко сериозна е травмата му. В 66-ата минута Давид Раум си вкара автогол, а малко пред края на редовното време Хофенхайм имаше сили за почеттно попадение за 2:3, дело на Жоржиньо Рутер.
Борусия има 43 точки и е на второ място в класирането, а утре лидерът Байерн Мюнхен гостува на Херта. Хофенхайм вече  еизвън Топ 4 и зае 6-о място с 31 точки.