Полският Лех Познан и италианският Фиорентина са първите отбори, спечелили място на четвъртфиналите на Лигата на конференциите

Полският Лех Познан и италианският Фиорентина са първите отбори, спечелили място на четвъртфиналите на Лигата на конференциите този сезон. Лех ликува с 2:0 у дома срещу Юргарден от Швеция, а на реванша се наложи с 3:0. От 44-ата минута на мача червен картон за Даниелсон лиши гостите от важен играч, а в края на втората част Марквински, Квеквешкири и Шкорас донесоха убедителната победа на поляците.

Фиорентина победи Сивас с 1:0 у дома, а тази вечер ликува с 4:1 в реванша, така че с два триумфа си спечели класиране в следващия кръг. Иначе Сивас първо поведе с гол на Йесилурт в 35-ата минута, а Кабрал изравни в 44-ата минута. През втората част последваха още три попадения: Миленкович също бе точен за 2:1, автогол на Гутас донесе още по-убедителна преднина на италианския тим, а гол на Кастровили оформи крайния резултат.