Проклятието на Неймар - да плаче от мъка след достигнат рекорд на Пеле, 20 години европейци екзекутират Бразилия (ВИДЕО)

Бразилската звезда Неймар не успя да скрие емоциите си след елиминацията на Бразилия след дузпи от Хърватия (2-4), като плака за поражението като малко дете.

Най-скъпият футболист в света бе неутешим за новия пропуснат шанс да достигне до световната слава, спечелвайки шеста световна титла, въпреки че в мача с хърватите достигна рекорда на Пеле със 77 попадения за националния отбор.

Бразилия отново беше елиминирана от европейски отбор на Световното първенство. Това беше петата поредна елиминация на бразилския отбор от европейци - без да се брои загубата на трето място от Холандия през 2014 г. От 2006 г. насам, всеки път, когато европеец пресече пътя на Бразилия в мач с елиминации, отборът изпада.

През 2006 и 2010 г. елиминирането дойде на четвъртфиналите, съответно срещу Франция и Холандия. През 2014 г. падането беше на полуфинала, срещу Германия, в историческото 1:7. През 2018 г. и през 2022 г. границата беше отново четвъртфиналите, когато Белгия и Хърватия екзекутираха бразилците.

Последният път, когато Бразилия победи европеец във фаза на елиминациите, беше на финала на Световното първенство през 2002 г., когато победи Германия с 2:0.