ПСЖ в обувките на славния „Юнайтед“

Какви луди, луди 149 секунди за ПСЖ и колко много болка и разочарование за „Аталанта“ и цяла Италия в същото време. В сряда вечер шампионът на Франция най-накрая успя да пробие до топ 4 на Шампионската лига след 20-годишна пауза. Многомилионната селекция на Томас Тухел трябваше да изживее кошмарни 90 минути, за да дойде самият край на двубоя в Лисабон. Струващият 222 млн. евро Неймар се провали. Блед бе и оценяваният на 180 млн. Килиан Мбапе. Разочарова и головият хищник Мауро Икарди (60 млн.), за да излязат под прожекторите Маркиньос и взетият за нула евро Ерик Максим Чупо-Мотинг, бивш съотборник на Тодор Неделев в „Майнц“. Двамата блеснаха в добавеното от съдията продължение на мача.

ПСЖ стана едва четвъртият отбор в турнира на богатите, обърнал мач в елиминационната фаза след изтичане на редовните 90 минути и без да се стига до продължения. Пръв това стори славният „Манчестър Юнайтед“ на Сър Алекс Фъргюсън срещу „Байерн“ на финала през 1999-а за 2:1. По-късно през годините баварците на свой ред удариха „Челси“, а „Борусия“ (Дортмунд) на Юрген Клоп изхвъли „Малага“.
Преди мача, очакван със сериозен интерес, авторитетният сайт „Трансфермаркт“ изчисли – съставът на „Аталанта“ струва 262 млн., а този от столицата на Франция – 801 млн.

Сол в раната на Италия посипа и бившият селекционер на Франция Раймон Доменек, загубил финал от „адзурите“ на Мондиал 2006.
„Браво на ПСЖ за тази голяма емоция и благодаря на Гасперини за промените в края – обяви Доменек. – Това показа, че легендата колко добри тактици са италианските треньори е само един мит. Тухел беше по-успешен.“