Раздор в „Реал“ и след предотвратен провал

Ново фиаско за „Реал“ (Мадрид) в Шампионската лига доведе до напрежение в съблекалнята на „кралете“. Шампионът на Ла Лига остава без успех след първите два кръга, но бедите можеха да бъдат и по-сериозни, ако не бе късният частичен обрат в Германия. „Борусия“ (Мьонхенгладбах) за втори мач поред в евротурнирите пропиля аванс в края, но този път с два гола. Германският представител в турнира на богатите поведе с 2:0 на 13-кратния носител на трофея в турнира, но голове на Карим Бензема и Каземиро отърваха „Реал“ от повторен кошмар след 2:3 от „Шахтьор“ на старта.

Именно нападателят на „белия балет“ Бензема бе уловен да зове свои съотборници да не подават на Винисиус Жуниор, също част от испанския колос. Френската телевизия „Téléfoot“ разпространи кадри от тулена на стадион „Борусия Парк“, в които таранът убеждава сънародник Форлан Менди да игнорира бразилския офанзивен играч.
„Той прави каквото си иска – обяснява френският нападател в тунела. - Не му подавайте, братко. Кълна се, че той играе срещу нас.“
А статистиката доказва, че думата на Карим се слуша в съблекалнята на „кралете“. След почивката Менди е подал на Винисиус точно 3 пъти, докато пасовете в обратния ред са 9. В 70-ата минута южноамериканецът бе сменен, а точката бе спечелена в заключителните 3 минути.

В другия мач от групата „Интер“ изпусна „Шахтьор“ в Украйна за 0:0, а гостите от Милано имаха претенции към родния арбитър Георги Кабаков. Пресата в Италия видя дузпа срещу Ромелу Лукаку, каквато не бе отсъдена. Фенски сайт на „нерадзурите“ писа оценка 5.5 на българина, признавайки, че с изключение на съприкосновението в наказателното поле и жълтия картон на Артуро Видал, представянето му е било задоволително.