Реал Мадрид е сред 16-те най-добри тима в Шампионска лига, Интер остана втори в група D

Реал Мадрид се класира за фазата на елиминациите в Шампионска лига, след като победи като гост Шериф тираспол с 3:0 в мач от група "D". В 10-ата минута Тони Кроос изстреля топката в опит да вкара първия гол, но Атанасиадис отрази удара му, Бензема засече отбитата топка и вкара гол, който бе отменен заради засада.
В 30-ата минута все пак Реал Мадрид поведе. Родриго беше фаулиран пред наказателното поле, а Давид Алаба изпълни преки свободен удар и след рикушет в крака на Кристиано топката попадна във вратата на молдовците. В последната минута на първата част Кроос вкара за 2:0, а в 55-ата минута Бензема се разписа за класиката. Едва в 68-ата минута Тибо Куртоа трябваше да направи първото си спасяване в мача след силен удар на Траоре. 30 секунди по-късно Костанза удари греда за домакините.
В другия мач от групата Интер победи Шахтьор Донецк с 2:0 и след двете срещи Реал е лидер в класирането с 12 точки, следван от италианския тим с 10, Шериф - с 6 и Шахтьор - само с 1.
В последния кръг испанците и Интер играят едни срещу други, опашкарите  - също.