Ред Бул Залцбург победи с 1:0 Динамо Загреб, Селтик се излага в Шампионска лига

Ред Бул Залцбург победи с 1:0 Динамо Загреб в мач от група Е на Шампионската лига. В 71-ата минута Ноа Окафор вкара дузпа и ознаменува успеха на тима си. РБ излезе начело в класирането с 5 точки, втори е Милан с 4, а Динамо е трети с 3. Челси е на дъното с 1 точка.

В следващия кръг от груповата фаза хърватският тим посреща на "Максимир" Ред Бул, а Милан играе с Челси.

В другия ранен двубой от днес шотландският Селтик загуби с 1:3 от Лайпциг в среща от група F. В 27-ата минута домакините поведоха с гол на Кристофър Нкунку, а Жота изравни в 47-ата минута. Андре Силва обаче стана герой за домакините, след като с двата си гола донесе победата на Лайпциг в 64-ата и 77-ата минута.

В класирането води Реал Мадрид с 6 точки, следван от Шахтьор Донецк с 4. Лайпциг е трети с 3, а Селтик е последен с 1 точка.

На 12 октомври са срещите на разменено гостуване.