Рейна пази за четвърти отбор в групите

Пепе Рейна, стражът на „Лацио“, игра за четвърти отбор в групите на Шампионската лига. Испанецът бе титуляр при 1:1 с „Брюж“ в Белгия. През годините опитният вратар записа мачове в турнира на богатите още с „Ливърпул“, „Наполи“ и „Барселона“. Пред него по този показател е единствено Морган Де Санктис. Италианецът бе в групите с пет различни клуба  - „Севиля“, „Монако“, „Наполи“, „Удинезе“ и „Рома“. И именно Рейна изпъкна в Брюж с изявите си след серия ключови спасявания. А неговият тим бе лишен от цели осем футболисти. Чиро Имобиле, Луис Алберто, Андреас Перейра, Лукас Лейва, Мануел Ладзари, Данило Каталди, Луис Фелипе и вратарят Томас Стракоша отпаднаха от състаза заради съмнителни тестове за COVID-19. В минутите преди двубоя лекарят на „орлите“ Фабио Родия коментира казуса:
„Според протокола на УЕФА целият състав бе тестван два дни преди мача. След тези тестове се създаде определена ситуация. С оглед на протекция всички съмнителни случаи бяха изпратени по домовете си. Следващите няколко дни ще направим още тестове, за да изясним ситуацията. Клубът трябваше да следва протокола на УЕФА и остави тези играчи по домовете, въпреки че има някои съмнения относно резултатите от тестовете.“
В другия мач от групата „Борусия“ (Дортмунд) се върна в играта, след като с късни голове на Ерлинг Хааланд и Джейдън Санчо измъкна първи три точки срещу „Зенит“. Голът на английския национал дойде след точно изпълнена дузпа, а след двубоя трансферната цел на „Манчестър Юнайтед“ призна, че през лятото е тренирал усърдно 11-метрови удари.