Рилски спортист загуби от Трефл Сопот с 90:81 във ФИБА Европа

Баскетболният Рилски спортист отстъпи на Трефл Сопот с 90:81 точки в мач от втория кръг на ФИБА Европа Къп. През първата част полския тим наложи домакински натиск и изгради преднина от 15 точки след 24:9 точки. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров намалиха изоставането си до 4 точки преди паузата - 43:39 точки. След почивката и двата тима реализираха 21 точки през третата четвърт и интригата остана за заключителната част. Там преднината на поляците продължи да расте и заслужено се поздравиха с успеха.

В другия мач от групата Апоел Ейлат отстъпи у дома на Киев Баскет със 78:86 точки. Самоковци заемат последната позиция в група В, а Трефл Сопот е втори.

В шампионата носителят на Купата на България гостува на Ямбол в събота (23 октомври) от 18:00 часа.