Роналдо на косъм да провали Португалия, вратар издигна тима до 7-ото небе на ЕВРО 2024 (ВИДЕО)

Португалия и Словения завършиха 0:0 на стадион "Дойче Банк Парк" във Франкфурт в редовното време и в продълженията на 1/8-финала помежду си на Евро 2024, но вратарят на "мореплавателите" Диого Коща отчая съперника при драмата с дузпите и тимът му ще срещне Франция в следващата фаза на турнира.

Едва в 31-ата минута се стигна до първото по-сериозно положение в срещата. Жоао Кансело центрира към Кристиано Роналдо, той стреля с глава, но точно в ръцете на вратаря на съперника Ян Облак. Само 3 минути по-късно капитанът на "мореплавателите" изпълни първия от 4-те си пряк свободни удари, но изстреля топката над вратата. В 44-ата минута Шешко стреля, но стражът на Португалия Диого Коща внимаваше и спаси удара му. В последните минути на първата част Леао нахлу в наказателното поле и подаде към Жоао Палиня, който стреля покрай словенската врата.

През втората част Бернардо Силва също стреля над вратата, а в 55-ата минута Роналдо бе най-близо до гола от пряк свободен удар, стреляйки през стената. Ян Облак обаче спаси удара му. В 59-ата минуа Адам Гнезда, а 3 минути по-късно - Шешко отправиха несериозно слаби изстрели в атака. В 72-ата минута Роналдо за четвърти път стреля от пряк свободен удар и отново - неточно. В 89-ата минута отново той беше най-близо до гола, но след негов шут стражът на словенците Ян Облак спаси. В 92-ата минута Роналдо агресивно атакува топката с глава при поредното центриране в атака, но се оказа, че е извършил и нарушение срещу Облак. Редовното време завърши 0:0 и последваха продължения.

В първите им минути Шешко и Станкович опитаха удари по посока на португалската врата, но достатъчно слаби, за да я застрашат. В 105-ата минута Кристиано Роналдо шокира света, изпускайки дузпа. Ян Облак спаси лекия му удар от 11-те метра, който бе даден за нарушение в наказателното поле срещу Бруно Фернандеш. Веднага след разочароващото си изпълнение Роналдо се разплака.

В началото на второто продължение Палиня насочи топката към словенската врата, но отново Облак отчая и него, спасявайки. В 115-ата минута измореният защитник Пепе допусна грешка и Шешко излезе сам срещу вратаря на Португалия Диого Коща, който обаче отрази удара му. Продълженията също завършиха 0:0 и последваха дузпи.

При 11-метровите наказателни удари за Португалия точни бяха Роналдо, Бруно Фернандеш и Бернардо Силва, а вратарят на тима Диого Коща спаси три дузпи на словенците и класира тима си напред в турнира.

Словения дебютира във фазата на елиминациите на голямо първенство днес и може да се гордее с представянето си.