Роналдо с първи голове за „Левски“ при успех над „Пирин“

Първи две попадения за "Левски" реализира последното ново попълнение на "сините" Роналдо. Бразилецът донесе успех с 2:1 над "Пирин" (Благоевград) в единствената проверка, която столичният гранд ще изиграе в Самоков по време на лятната подготовка. Южноамериканецът, привлечен от "Баия", се разписа в рамките на 180 секунди още преди да са изтекли и 6 минути от началото на проверката. Почетното попадение за "орлетата" пък вкара Красимир Станоев. На стадион "Искър" носителят на Купата на България започна впечатляващо, но впоследствие загуби инерцията и не задоволи само с двете попадения на своя нападател.

За мача в Самоков старши треньорът на „сините“ Станимир Стоилов заложи на далеч по-солиден състав, спрямо този срещу „Септември“ (София) през уикенда, когато през първата част личаха имената на редица юноши на клуба. Сега в титулярния отбор се появиха Анте Блажевич, Келиан ван дер Каап, Ноа Сонко Сундберг и Цунами, халфовата линия бе изградена от Филип Кръстев, Асен Митков и Ивелин Попов, по крилата действаха Уелтън и Роналдо, а на върха на атаката действаше Билал Бари, разписал се в първата среща за 1:1.

На свой ред „Пирин“ бе без треньор, след като Радослав Митревски напусна изненадващо, а неговото място за проверката бе поверена на Петър Михтарски. В последния момент от състава пък отпадна Николай Бодуров, което наложи рокада в състава, а Александър Дюлгеров застана в сърцето на отбраната до капитана Петър Занев.

Вихрени първи 6 минути доведоха до 2 гола за носителя на Купата на България. Първо Ивелин Попов изведе отлично Роналдо зад отбраната на „орлетата“, а бразилецът не пропусна да открие головата си сметка за родния гранд, макар и с неофициален характер. Минути по-късно южноамериканецът се разписа отново, но вече с глава след отлично центриране на Блажевич. Последваха нови силни минути за символичните домакини, а Уелтън и Филип Кръстев бяха трудни за удържане. Някак отбраната на „зелено-белите“ все пак успя да осуети щурма на „Левски“. В същото време при една от малкото ситуации Андрей Йорданов бе близо да се разпише за тима от Благоевград, но Цунами изби пред голлинията. Гол за „Пирин“ все пак падна, а в основен грешник се превърна Пламен Андреев, позволил топката да мине под плонжа му след изстрел на Краси Станоев от 25 метра.

В началните минути на втората част двата отбора размениха по една опасна ситуация. В първия случай Бари получи отличен пас пред вратарското наказателно, но не успя да нанесе удар, а 5 минути по-късно Костов намери Калоян Тодоров, чийто изстрел бе париран от Андреев. Последваха редица смени в състава на „Левски“, а на терена се появиха Андриан Краев, Хосе Кордоба, Патрик-Габриел Галчев, Георги Миланов, Илиян Стефанов, Марин Петков, Преслав Бачев, Денис Динев и Антоан Стоянов. Видимо обаче "Левски" се затрудняваше в изграждането на атаки след почивката. В сетния миг на мача Георги Миланов разтресе гредата с удар от сериозна дистанция. Следващият мач е срещу "Академия Пандев" в събота от 18 часа на стадион "Георги Аспарухов".

"Левски": 1. Андреев (к), 21. Блажевич, 23. Сундберг, 5. Ван Дер Каап, 6. Цунами, 30. Кръстев, 27. Митков, 10. Попов, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 19. Бари

"Пирин": 76. Кирев, 6. Попев, 19. Велев, 38. Дюлгеров, 3. Занев, 7. Янчев, 31. Станоев, 76. Василев, 71. Йорданов, 29. Костов (к), 9. П. Йорданов