Роналдо в преследване на нови рекорди

Кристиано Роналдо се цели в нови рекорди! На Евро 2024 той ще подобри куп постижения, част от които оглавява и в момента. Очаква се нападателят на „Ал Насър“ да бъде титуляр в двубоя с Чехия от Група F. Със стъпването си на терена 39-годишният футболист ще стане единственият, участвал на шест първенства на стария континент. Никой друг до този момент не бе играл дори на пет. Дебютът на Кристиано бе на Евро 2024, на което „мореплавателите“ бяха домакини, но загубиха сензационно финала от Гърция. Роналдо е вкарвал на всяко едно европейско до този момент и е рекордьор по попадения в турнира с общо 14 гола. Ако го стори и сега ще се превърне в най-възрастният реализатор на финали, подобрявайки постижение на Ивица Вастич от Австрия. В Германия той ще подобри и още един рекорд, който държи и в момента – този за най-много мачове на финали на Стария континент. В момента те са 25.

В момента Кристиано има 130 попадения в 207 мача за Португалия, а последните две бяха реализирани в генералната репетиция за Евро 2024 при 3:0 над Ейре.

В навечерието на турнира обаче мегазвездата претърпя и удар от собствения си селекционер Роберто Мартинес. Специалистът, записал 10 от 10 победи в квалификациите, забрани приятелите на Роналдо да спят в хотела на отбора, както е било досега.

„Неговите съотборници казват, че вече е различен, могат да общуват с него много по-добре, че е по-близък с тях по време на хранене, по време на почивка и това го прави по-общителен“, разкри източник пред португалските медии, запазил в тайна самоличността си.

Рекорд може да има и за защитника Пепе, който на 41 години би могъл да се превърне в най-възрастният, играл на европейско.

И докато свирепият бранител е „дядото“ на турнира в Германия, срещу себе си Португалия ще има най-младия отбор за съперник. Чехия е №1 по този показател със средна възраст от 25.5 години, втори е Турция (25.8), а трети – Англия (26.1).