Съединение разцепи ЦСКА, "армейците" са на 1/8-финал за Купата на България, Евтимов - герой (ГАЛЕРИЯ)

В град Съединение единият от фаворитите за трофея ЦСКА претърпя шоково развитие на "сигурния" мач от 1/16-финалите в тунира за Купата на България. "Армейците" стигнаха до 1:1 в редовното време и щастливи дузпи, за да се класират на осминафилите. "Армейците" бяха посрещнати като царе на стадиона от местния тим и феновете му, питка със сол и мажоретки очакваха "червените".

В 41-ата минута Гигант поведе на ЦСКА с гол на Георги Стайков, а столичани изравниха в 74-ата минута с попадение на Браян Морено. В 55-ата минута Гигант остана с човек по-малко след втори жълт картон на Васил Василев. В петата минута на добавеното време беше изгонен и Алек Лалов и Гигант довърши мача с 9 души, но въпреки това в битката на Давид срещу Голиат стигна до дузпите. При 11-метровите наказателни удари Иван Скерлев, Сивлен Щерев, Красимир Здравков, Костадин Христов, Аурел Мусай и Кристиан Николов бяха точни. За "армейците" вкараха Турицов, Линдсет, Матай, Гарсес, Брайън Морено и Марселино Кареасо. В герой за ЦСКА се превърна Димитър Евтимов, който спаси дузпата на Янко Гюзлев. В ответния удар Мено Кох вкара и класира на осминафиналите "червените". Те ще гостуват на 1 декември на Септември София в следващия кръг на турнира.

След мача в социалните мрежи на "армейците" ври и кипи, колкото и да са дружелюбно настроени от Съединение към някои от идолите си, отборът от провинцията показа как трябва да се играе срещу гранда от София. Масовото мнение сред феновете на ЦСКА е, че представянето им днес е било срамно.