Сериозен ли е регресът в „Лудогорец“?

БУЛФОТО

Втората поредна загуба в груповата фаза на Лига Европа удря сериозно по амбициите на „Лудогорец“ за ново пролетно присъствие в турнира. „Орлите“ отстъпиха с 3:4 на ЛАСК (Линц) като в гостуването в Австрия „зелените“ показаха две различни лица. Разградският тим, загубил седмица по-рано на „Антверп“ с 0:1, губеше в резултата до 54-ата минута с 1:4. А инкасираните голове дойдоха след наивни грешки, неприсъщи за шампиона на България. Защитата не бе на необходимото ниво, същото може да се каже и за намесите на вратаря Пламен Илиев. И до 11-ата минута сякаш всичко вече изглеждаше решено след две бързи попадения на домакините.
Акцентът от четвъртък вечер не бива да пада върху хеттрика на Елвис Ману, а върху впечатлението, че има сериозно отстъпление на „орлите“ в европейските клубни турнири. Поне този сезон. След като амбициите за нов пробив в Шампионската лига бяха развенчани от „Мидтиланд“, сега изглежда, че „Лудогорец“ няма сили за нещо по-сериозно във втория по сила европейски клубен турнир. Критиките може да не са по вкуса на клуба, но когато сам си вдигнал летвата, трябва да си наясно, че това носи и своите негативни последствия при спад в играта и резултатите. В Австрия родният представител трябваше да се справя без редица ключови футболисти като Клаудиу Кешерю, Кирил Десподов и оперираният наскоро Ихинио Марин. Но затова пък през последните 12 месеца в Разград не пестяха средства и привлякоха за милиони евро немалко играчи, за да може да разполагат с балансиран състав, борещ се на 3 фронта.
И резултатът в Белгия не бе в помощ на „Лудогорец“. Там хитът „Антверп“ удари и „Тотнъм“ с 1:0 и се изкачи еднолично на върха. Това означава, че в предстоящия сблъсък на „орлите“ с Жозе Моуриньо двата тима ще се вкопчат в последния влак за връщане в битката за първите 2 места. Призна го и Станислав Генчев, временно водещ българския шампион след уволнението на Павел Върба.
„Да, преди мача казах, че срещу ЛАСК не е всичко или нищо, но срещу „Тотнъм“ звучи точно така …“, обясни младият специалист на прибиране от Австрия.
По същото време Специалния пое вината за слабото представяне и в свой стил призна, че … бил готов да извърши 11 смени на почивката.