Серията на „Локо“ (Пд) за Купата оцеля след 120 минути

БУЛФОТО

Рейдът на „Локомотив“ (Пд) в турнира за Купата на България оцеля след 120 минути. Носителят на отличието за последните два сезона надви трудно „Загорец“ с 4:3 като гост и остава без поражение в турнира от есента на 2017-та. Попадения на Диниш Алмейда и Кенан Муслимович в двете продължения секнаха устрема на представителя на Югоизточната Трета лига. За домакините с хеттрик се отчете резервата Пламен Иванов. Футболист №1 на България Димитър Илиев и автогол на Явор Иванов пък бяха останалите, разписали се за „смърфовете“. Двубоят бе помрачен от две контузии на домакините още до 20-ата минута. Първо опитният вратар Евгени Караманов напусна, а малко след него и таранът Георги Георгиев.

„Много жертви дадохме в този мач – обяви наставникът Мирослав Миндев. - Общо четирима ще почиват известно време. Предпочитах да загубим с по-голям резултат, но да не се контузват играчите. Загубихме ги за нищо. В нито един момент не си мислих, че ще можем да отстраним „Локо“. За догодина ще мислим дали изобщо да играем в турнира.“

На свой ред Бруно Акрапович, треньорът на „Локо“, остана доволен и призна, че играните продължения преди визитата на „Левски“ не го притесняват: „Дойдохме да спечелим и го направихме. Нормално е да има подценяване, това не може да се изчисти, но пък вкарахме 4 гола. Исках да направим трудна кондиционна тренировка и го сторихме. Няма как да сме изморени, ние сме в най-добра форма от отборите. Който я иска, трябва да мине през нас.“