Северна Македония гледа към изхода на ЕВРО 2020, Украйна с голов рекорд

Отборът на Северна Македония е на крачка от отпадане на ЕВРО 2020, след като загуби с 1:2 от Украйна в мач от група С. На "Арена Национал" в Букурещ за първи път в историята на европейските първенства рефер извън Европа отговаряше за правилата на терена. Това бе аржентинецът Фернандо Андрес Рапалини.

Нападателят Андрий Ярмоленко откри резултата, а пет минути след това Роман Яремчук вкара за 2:0. Украинците имат 4 гола на европейското първенство тази година, което е рекорд по отбелязани попадения за страната в рамките на един национален евротурнир. Звездата на Северна Македония Горан Пандев се разписа в 39-ата минута, но попадението му беше отменено заради засада.

Час след началото на мача топката облиза напречната греда на вратата на Украйна, а Горан Пандев беше фаулиран в наказателното поле. Аржентинският съдия Рапалини отсъди дузпа. Езджан Алиоски пропусна при първия опит, но при добавката вкара за 2:1. В 82-ата минута реферът отсъди дузпа и за възпитаниците на Андрий Шевченко след намеса на VAR, но Руслан Малиновски пропусна.

След успеха Украйна има 4 точки, а Северна Македония вкара втория си гол при дебюта си на еврофинали, но е напът да напусне турнира като последен в групата без точков актив. От 22 ч. играят другите два тима в група С Нидерландия и Австрия.