Шоу в Пазарджик - желязната защита на Манчев се огъна пред Делев и Тиаго, "разцъфнало лале" вкара исторически гол за "Хебър" след 22 г.

"Хебър" Пазарджик за малко да поднесе изненадата на кръга в Ефбет лига, след като до 70-ата минута срещу шампиона Лудогорец тимът на Владимир Манчев удържа 1:1 на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик, но в крайна сметка загуби с 1:3. Пред сърцатата публика на домакините Владимир Манчев беше построил желязна защита, която в стил Жозе Моуриньо паркира автобуса пред вратата на Миколич и спираше атаките на техничните разградчани в зародиш, особено след изравнителния гол. Тя обаче бе безсилна пред финтовете на Спас Делев и класата на Лудогорец в края.

Делев още във втората минута се опита да сплаши домакините, но неуспешно. Пет минути по-късно попадение на Игор Тиаго бе отменено заради засада след намесата на ВАР.  Лудогорец поведе в 22-ата минута с гол на Делев в комбинация с още трима негови съотборници-Игор Тиаго, Кирил Десподов и Якуб Пиотровски. Футболист номер едно на България Кирил Десподов  не успя да поведе Лудогорец още по-убедително напред, след като негов удар срещна напречната греда.

В последните секунди на първата част нидерландският нападател Арсенио Валпорт надхитри защитата на разградчани и вкара за 1:1. Попадението бе първо за Хебър на стадиона в Пазарджик след завръщането в елита, т.е 22 години след последния гол в професионален мач за тима у дома.

В 70-ата минута отново Спас Делев излъга позаспалата защита на "Хебър" и вкара за 2:1. До края на мача три пъти играчите на Владимир Манчев се опитаха да изравнят, но защитата на Лудогорец и вратарят Падт блокираха ударите им.

Гол на Лудогорец бе отменен заради засада, а в ответната атака на "Хебър" дори и вратарят на домакините Звонимир Миколич получи разрешение от Владимир Манчев да скача за топката при непряк свободен удар, който не доведе до нищо заплашително за вратаря на Лудогрец. В следващите секунди обаче Тиаго открадна топката и вкара за 3:1 за "Лудогорец". Такива двубои със сигурност могат да върнат публиката на стадиона в Пазарджик заради борбеността на играчите, които обаче трябва да се научат да вкарват.

След успеха Лудогорец има 56 точки, на една зад лидера ЦСКА, който е с мач по-малко. "Хебър" се бори, но остана предпоследен с 16 точки.