Шведската щафета спечели златните медали на 4 по 6 км в биатлона на олимпийските игри

Шведската щафета спечели златните медали на 4 по 6 км в биатлона на олимпийските игри в Пекин. Швеция в състав Лин Першон, Мона Бруршон, Хана Йоберг и Елвира Йоберг завърши за 1:11,03.9 часа, като използва само шест допълнителни патрона в осемте си стрелби. Сребърният медал е за биатлонистките на Руския олимпийски комитет, които изостанаха на 12 секунди. Бронзовите медали са за щафетата на Германия, завършила  на 37,4 секунди след шампионките.

България в състав Милена Тодорова, Мария Здравкова, Лора Христова и Даниела Кадева зае 18-ото място от 20 квартета. Нашите бяха изпреварени с обиколка в края на третия пост.