Синер стигна до четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Хале

Лидерът в световната ранглиста Яник Синер (Италия) достигна четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Хале (Германия) от сериите ATP 500 с награден фонд 2 255 655 евро, съобщи БТА.

Синер победи трудно Фабиан Марожан (Унгария) с 6:4, 6:7(4), 6:3 за 2:15 часа.

Той поведе в решаващия трети сет с 5:1, след което загуби подаването си. Все пак италианецът успя да затвори двубоя с третия си мачбол в деветия гейм.

Шампионът от Откритото първенство на Австралия ще се изправи срещу германеца Ян-Ленард Щруф или Стефанос Циципас (Гърция) в петък.

Хуберт Хуркач също стигна до четвъртфиналите. Полякът, който спечели турнира на трева през 2022 година, победи австралийския квалификант Джеймс Дъкуърт със 7:6(3), 6:4. Той наниза 17 аса в двубоя.

Германският №1 Александър Зверев също вече е на четвъртфиналите, след като победи италианеца Лоренцо Сонего в сряда.