Славия развали настроението на пловдивчани преди вековния юбилей на Марица

Славия се класира трудно за осминафиналите в турнира за Купата на България, след като обърна резултата срещу втородивизонния Марица. 40 минути след началото на срещата пловдивският тим поведе в резултата с гол на Веселин Марчев. Той матира Светослав Вуцов, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата му. Четири минути след началото на второто полувреме Славия изравни с гол на Ерол Дост, а час след първия съдийски сигнал "белите" осъществиха пълен обрат, за който Питър Макрилос бе точен. В последните минути на срещата Георги Вълчев се разписа от дузпа, оформи крайното 3:1 и класира Славия напред.

В неделя "Марица" ще отбележи своя вековен юбилей. Мегазвездата на българския футбол Христо Стоичков ще почете празника на един от първите клубове в кариерата си. На стадиона под комина на Захарната фабрика ще се проведе грандиозно шоу, а най-титулуваният български футболист е потвърдил участието си в мача между ветераните на тима и сборен отбор на Пловдив. Празненствата ще започнат с мач между деца от школата на Марица в 10 часа, а 60 минути по-късно ще бъде и двубоят между звездите.