"Славия" тръгна със загуба в подготовката

"Спартак" (Варна) направи пълен обрат и победи "Славия" с 2:1 в контролна среща в Банско. "Белите" бяха по-активният отбор в атака в началото, а Ахмед Ахмедов и Емил Стоев не успяха да вкарат с глава. Тимът на Златомир Загорчич все пак стигна до гол в 12-ата минута, когато Тони Тасев получи подаване по лявото крило от Людовик Соарес и центрира в наказателното поле, където Ахмед Ахмедов засече топката за 1:0 с първия си гол след трансфера от ЦСКА.

"Спартак" обаче изравни мигновено. Ромеш Ивей отне пред наказателното поле на столичани, преодоля вратаря Георги Петков и се разписа за 1:1.Новакът в елита направи пълен обрат през второто полувреме, когато двата отбора направиха куп промени. В 65-ата минута Георги Бабалиев подаде на Божидар Васев на чиста позиция и халфът на варненците вкара без проблеми за 2:1.

Славия - Спартак Варна - 1:2 (1:1)
голмайстори: 1:0 Ахмед Ахмедов 12, 1:1 Ромеш Ивей 24, 1:2 Божидар Васев 65

"Славия": Георги Петков, Мохамед Сар, Людовик Соарес, Емил Виячки, Ертан Томпак, Камело Нгуена, Иван Минчев, Емил Стоев, Тони Тасев, Ахмед Ахмедов и Йон Бакеро.

"Спартак": Станислав Нисторов, Илкер Будинов, Никола Борисов, Сами Ал Анаби, Велислав Боев, Янчо Андреев, Цветан Илиев, Божидар Васев, Виктор Митев, Лиандро Мартис и Ромеш Ивей.