„Славия“ затвори лагера с обрат срещу роден национал

С обрат срещу „Оренбург“ за 2:1 приключи лагерът на „Славия“ в Турция. „Белите“ на Златомир Загорчич надвиха елитния руски тим с попаденията на Тони Тасев и Крис Добрев. Крилата набързо промениха развоя на срещата, след като преди това Николай Титков бе открил от дузпа. Всички попадения бяха реализирани до 30-ата минута. На полувремето в игра за руснаците се появи националът Матео Стаматов. Бранителят игра около половин час, след което бе сменен, вероятно заради лек здравословен проблем.

Загорчич отново не можеше да разчита на халфа Иван Минчев, лекуващ контузия в бедрото. Не е изключено обаче той да вземе участие в последната проверка на столичния тим преди подновяването на шампионата. На 6 февруари (понеделник) „белите“ приемат „Балкан“ (Ботевград) в генерална репетиция преди втория дял от Първа лига. Мачът е от 15 часа на стадион „Александър Шаламанов“. Дотук „Славия“ записа 2 победи, равенство с „Марибор“ и поражения от „Младост“ (Лучени) и „Факел“.