След само 1:0 над Арда ЦСКА е третият полуфиналист за Купата на България

ЦСКА победи само с 1:0 Арда и ще играе на полуфиналите за Купата на България. В 7-ата минута Иван Турицов стреля над вратата на тима от Кърджали, а удар и на Тобиас Хайнц не затрудни стража на съперника. ЦСКА поведе в 18-ата минута с гол на Амос Юга след асистенция на Джонатан Линдсет. Арда можеше да вкара мача в продължения в 37-ата минута, когато Иван Коконов стреля, но неточно по посока на вратата на Густаво Бусато. Вратарят спаси и удар на Станислав Иванов секунди след това.

В началото на второто полувреме Юрген Матай с глава и Фаетон с пробив отляво също не успяха да се разпишат. Неточно стреля и Линдсет. В 88-ата минута Борис Тотюков опита далечен изстрел към вратата на Бустао, но стреля неточно покрай вратата на "армейците".

Срещата беше дебютна за наставника на Арда Николай Киров след напускането на Александър Тунчев.

Жребият за полуфиналните срещи в Sesame Купа на България по футбол ще бъде изтеглен утре след последния 1/4-финал между Лудогорец и ЦСКА 1948.