Според Betano Атлетико Мадрид е фаворит в домакинството си на Леверкузен

Шаби Алонсо се завръща за пореден път в Мадрид, този път като наставник на Байер. Неговият период начело на „аспирините“ започна с победа срещу Шалке 04, но последваха 2 поражения. Едното от тях бе в Шампионската лига, като Байер Леверкузен бе надигран категорично у дома от Порто.

Загубата от „синьо-белите“ остави „аспирините“ далеч от лидера в подреждането, но германците все още имат шанс да се борят за заветната 2-а позиция, даваща право на участие в следващата фаза на турнира. Байер заема 4-ото място във временното класиране, като изостава само на точка от своя следващ съперник.

Леверкузенци вече успяха да изненадат неприятно „дюшекчиите“ още във втория кръг на надпреварата. Тогава Байер спечели доста изненадващо пред своя публика с убедителното 2:0, но победата си остана единствена за германците до момента в груповата фаза.

Подобно представяне демонстрират и мадридчани, които имат на сметката си 4 точки от изминалите 4 кръга в надпреварата. В предишния си мач от турнира „дюшекчиите“ не успяха да надиграят изненадата до този момент – Брюж. Атлетико имаше почти пълно преимущество срещу белгийците, като в голяма част от срещата игра и с човек повече.

За да бъде драмата още по-голяма, мадридчани пропуснаха дузпа в заключителните минути, а това може да се окаже решаващо в битката им за 2-ото място в крайното класиране на група B.

Прави впечатление, че и двата съперника са отбелязали само 2 попадения от старта на кампанията в европейския турнир. Все пак мадридчани са допуснали с гол по-малко от Леверкузен, но германците постигнаха „чиста победа“ именно срещу „дюшекчиите“. А това задължава възпитаниците на треньора Симеоне да надиграят Байер поне с 2 попадения във вторник.

Българският букмейкър betano  дава предимство на победата за Атлетико в предстоящия сблъсък, като коефициентът за успех на испанците е повече от добър – 1.87.