Спряха мач в Белгия заради нашествие на фенове на терена (ВИДЕО)

Мач от 17-ия кръг в белгийския шампионат бе прекратен заради нахлуване на привържениците на терена. Това се случи по време на двубоя между Стандарт Лиеж и Шарлероа, а срещата бе прекратена 2 минути преди края на редовното време. В последните минути феновете нахлуха на терена с димки, а съдията спря мача. Те обаче уцелиха вратаря си Арно Бодар с бомбичка и след това арбитърът прекрати сблъсъка.
Тогава резултатът бе 3:0 за гостите от Шарлероа, след като Шамар Никълсън бе отбелязал две попадения (22' и 57'), а Щефан Кнежевич – още едно. Домакините са на 13-о място с 20 точки – на 4 от 17-ия, който ще участва в борбата за оставане в елита. Шарлероа е 4-ти с 29 точки – на 4 от 3-ия Брюж и 8 от лидера Юнион Синт Гилис.