Страхил Попов с червен картон, "Хатай" громи "Галатасарай"

Българският национал Страхил Попов си изкара директен червен картон при убедителния успех на неговия "Хатайспор" с 3:0 над "Галатасарай" в мач от турската Суперлига. Десният краен бранител напусна преждевременно терена в 79-ата минута, когато вече бяха паднали и трите попадения за домакините. Решението на главния рефер Абдулакир Битиген дойде след намесата на ВАР. Преди това точни за "Хатай" бяха Маме Диуф на два пъти и Рубен Рибейро.

След почивката именития специалист на гостите Фатих Терим хвърли резервите Радамел Фалкао и Райън Бабел, но бившите звезди на "Челси" и "Ливърпул" не спомогнаха с нищо.

Двубоят трябваше да бъде своеобразен дебют на новото съоръжение на домакините, но в крайна сметка липсата на публика по трибуните принуди ръководството да изчака, докато бъдат разхлабени мерките в Турция.

В класирането тимът на българина е 6-и с 49 точки, а "Галатасарай" е 2-и с 61. Лидер е "Бешикташ" с 64, но и мач по-малко.