Тежка нощ за ПСЖ, остава ли Луис Енрике?

ПСЖ имаше ролята на фаворит срещу гостите от Борусия Дортмунд, но отново не успя да отбележи, а голът на Хумелс в 50-ата минута бе достатъчен за германците да се класират на финала в Шампионска лига. Там "милионерите" ще играят срещу Реал Мадрид или Байерн, които тази вечер от 22:00 часа играят реванш в Мадрид, като първата среща завърши при резултат 2:2.

Насър Ал Хелайфи, президентът на ПСЖ, каза, че всички са много разочаровани от резултата, смятайки, че всеки заслужава повече. „Много сме разочаровани от резултата. Има голяма тъга, мисля, че трябваше да спечелим повече. И треньорът, и играчите дадоха всичко от себе си, а какво да кажем за феновете, те бяха фантастични”, каза Ал Хелайфи.

Въпросът за евентуалната оставка на Луис Енрике обаче го разтърси. Въпреки че испанският специалист спечели Лига 1, елиминира Барселона на четвъртфиналите и стигна до полуфиналите в Шампионската лига, журналистите са убедени, че той трябва да напусне. Въпреки това в тази трудна вечер за френския гранд президентът потвърди, че Енрике ще остане на резервната скамейка на тима и в бъдеще.

"Сериозно ли мислите за този въпрос? Наистина ли знаете или разбирате малко от футбол? Градим дългосрочен проект с най-младия отбор в Европа, бъдещето ще е светло. Вървим по същия път“, заяви президентът, цитиран от специалиста Фабрицио Романо.