Тодоров умува за дебютант

Levski.bg
Матео Стаматов е петият нов на "Герена" това лято.

Георги Тодоров, наставникът на „Левски“, има една дилема за стартовия състав за гостуването на „Арда“ в Кърджали. Опитният специалист умува дали да заложи на новото попълнение Матео Стаматов като ляв краен бранител. Младокът премина успешни проби и вече подписа договор за една година. 21-годишният футболист се завърна от Испания, където бе част от тима на „Хорта“. Юношата на „Еспаньол“ и „Септември“ играе както като ляво крило, така и като бек. При положение, че Тодоров му се довери, титулярът от мача с „Берое“ (0:2) Орлин Старокин ще заеме мястото на Симеон Славчев в средата на терена. Националът на България е контузен и изобщо не попадна в групата на „сините“. Тодоров няма кой знае каква възможност за ротация в състава, тъй като едва събра група от 18 души. Аут е и Илия Димитров, който е с контузия. За домакините срещата пропуска опитният вратар Иван Караджов.

В деня преди двубоя МВР-Кърджали проведе работна срещу между представители на отдел "Охранителна полиция", ръководството на футболния „Арда“ и фен клубове. След нея стана ясно, че близо 180 унифрмени ще се включат в опазването на реда около двубоя от 2-ия кръг на Първа лига.

Очаква се гостуваща агитка от 500 души. В останалите сектори по разпоредба ще бъдат настанявани до 1000 човека, като част от противоепидемичните мерки. Интересът към мача е голям. В града временно ще бъде въведена временна организация на движение.

Двубоят ще започне с минута мълчание в памет на легендарния бивш вратар на „сините“ Бисер Михайлов, починал в четвъртък на 77 години. В негова памет бившият му отбор ще играе с черни ленти.