Томова е на 1/4-финал в Будапеща, Андреев - в Генуа, Кузманов отпадна

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от категория WTA 125 в Будапеща. Българката направи обрат срещу Юлия Грабхер от Австрия и спечели с 3:6, 6:1, 7:5. Томова си осигури 29 точки за световната ранглиста, където е №109 в момента. Следващата ѝ съперничка е Анна Каролина Шмиедлова от Словакия.

Адриан Андреева също се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Генуа (Италия). Той спаси три мачбола за победата над третия поставен и 64-и в световната ранглиста левичар Корентен Муте (Франция) с 3:6, 7:6(6), 6:4. Андреев спечели 25 точки за световната ранглиста, в която заема 309-ото място. На четвъртфиналите той ще срещне представителя на домакините Раул Бранкачо. Двамата не са играли досега.

Димитър Кузманов приключи участието си на турнира в Генуа. В мач от осминафиналите той загуби от 66-ия в световната ранглиста бразилец Тиаго Монтейро с 6:7 и 3:6.