Уест Хем, Генк, Байер Леверкузен и Бетис тръгнаха с победи в Лига Европа

Уест Хем победи Динамо (Загреб) с 2:0 в двубой от Група Н на Лига Европа, игран на стадион на "Максимир". Микаел Антонио (21') даде аванс на английския тим. След почивката лондончани продължиха с доброто натиска и Деклан Райс (50') удвои резултата. В другия мач от групата Генк победи Рапид Виена с 1:0 и има 3 точки наело в класирането - също толкова, колкото и Уест Хем. Трети е Рапид, а четвърти - Динамо.

В мач от група G Байер (Леверкузен) стигна до обрат от 0:1 до 2:1 над Ференцварош. Риан Мае (8') изведе унгарците напред в резултата още в началото на срещата, но Есекиел Паласиос (37') изравни. В крайна сметка Флориан Вирц (69') донесе победата за "аспирините". В другата среща от групата испанският Бетис победи шотландския Селтик с 4:3. Леверкузен и Бетис са лидери в класирането, следват Селтик и Ференцварош.