Унгария игра, България изгледа загубата си с 0:3 от първия ред

Унгария победи България с 3:0 в първия си мач от група G на евроквалификациите. Домакините оправдаха своя статут на фаворит в двубоя на "Пушкаш Арена" в Будапеща.

Селекционерът на "лъвовете" Младен Кръстаич заложи на дебютанта от втора полска дивизия Ивайло Марков. На вратата остана Даниел Наумов, а пред него в защита вместо контузения Петко Христов и Християн Петров започнаха Ивайло Марков и Пламен Гълъбов. Валентин Антов бе запазил мястото си от мача с Черна гора. В халфовата линия започнаха Йоан Стоянов и Илия Груев, Янис Карабельов, Марин Петков и Никола Илиев, които замениха Иван Йорданов, Филип Кръстев и Илиан Илиев. В нападение двойката беше Кирил Десподов - Спас Делев.
Още в 6-ата минута най-поврътливият в състава на Унгария Собослай подаде към Роланд Салай, Наумов спаси удара му, но при добавката Балинт Вечей откри резултата. Три минути по-късно удар на Пламен Гълъбов с глава бе неточен и не позволи на играча да изравни. Унгарците играха на скорост, като Мартин Адам, Бола и Собослай изтормозиха българската защита в първия половин час.
В 26-ата минута Собослай изпълни пряк свободен удар в стил Лео Меси, прехвърли стената и вкара за 2:0, а в 39-ата минута отново той ошашави българската защита и подаде към Мартин Адам, който вкара за 3:0. В 44-ата минута за стотен път Собослай нахлу по дясното крило и центрира в наказателното поле, Антов пресече подаването, а след проверка с ВАР бе доказано, че игра с ръка на българина няма и унгарците не могат да претендират за исканата от тях дузпа.

През първия час игра дори статистиката бе стряскаща - 13/2 голови удара в полза на унгарците. В 57-ата минута Кирил Десподов вероятно получи мускулно разтежение и бе принудително заменен от Радослав Кирилов, а Младен Кръстаич се опита да влее свежи сили и мотивация чрез смените. В следващите минути Йоан Стоянов подаде в наказателното поле към резервата Георги Русев, който стреля по посока на унгарската врата, но след рикошет топката попадна у Никола Илиев, който също опита изстрел, но топката излезе в аут. В 64-ата минута отново Георги Русев бе активен, шутира от воле, а вратарят на домакините Дибуш спаси. В 80-ата минута Русев изведе Кирилов напред, той пропусна момента да стреля агресивно и ударът му бе блокиран. Секунди по-късно Дибуш лесно се справи с шут на Филип Кръстев.

Така България започва евроквалификациите с 2 загуби, а Унгария - с плюс 3 точки.