Унгарски сайт ни довърши: Паднаха им ченетата, в София имат само порутени съоръжения и мръсен Национален стадион

Дори унгарските медии показаха превъзходство и гордост от победата на националния отбор с 3:0 над България в евроквалификация, играна снощи в Будапеща. Сайтът magyarnemzet.hu отбелязва: "Унгарският национален отбор по футбол започна с уверена победа квалификационната серия за Европейското първенство. Под ръководството на диригента Доминик Собошлай отборът на Марко Роси спечели с 3:0 срещу България, а наставникът представи нов играч, Барнабас Варга.

Въпреки внезапното есенно време, Puskás Arena беше почти пълен за първия квалификационен мач на унгарския национален отбор по футбол за Европейското първенство за годината.

Срещу България, която започна квалификационната серия с поражение срещу Черна гора, Марко Роси промени една позиция в сравнение с отбора си, спечелил приятелския мач срещу Естония: Жолт Калмар беше заменен от Адам Наги в стартовата единайсеторка. Собошлай и Салай често си сменяха позициите, а българските национали едва излизаха от собствената си половина. Отборът на Младен Кръстаич издържа на напрежението до 7-ата минута: в този момент Собошлай умело нахлу в наказателното поле на съперника, елегантно пусна топката за Салай, но ударът на крилото на Фрайбург се отби във вратаря, а накрая Весчей вкара отблизо вкара за 1-0.

След нова промяна на ситуацията новият унгарски гол се роди от брилянтен свободен удар: Собошлай наказа нарушението, извършено срещу него, с елементарен изстрел, който влезе в горния ляв ъгъл и се отби в стената. Беше не само красиво, но и грандиозно (2-0).
И все още нищо не беше свършило - най-красивото действие в мача до този момент се разигра и доведе до 3:0. Дибуш стартира към Салай, който избра Собошлай, капитанът на отбора предложи топката на Бола с интелигентен пас, но плъзгащият се Антов изби и топката премина пред Адам. Централният нападател веднага, без да се колебае, стреля точен в далечния ъгъл.
С това Марко Роси не само затвори полувремето срещу слабия български национален отбор, който игра безидейно, но и реши мача. България изглеждаше идеален противник, слаб тренировъчен партньор.

Остана само един въпрос за второто полувреме: дали отборът на Марко Роси ще иска да се забавлява, като вкара повече голове, или ще се задоволи с уверена победа.

Унгарският национален отбор продължи да контролира мача. След повече от шестдесет минути български удар стигна до вратата на Дибуш: ударът на Русев бе спасен от вратаря.

Националният отбор започна европейските квалификационни серии с победа с 3:0, дори и без да се знае игровата мощ на останалите членове на групата."

Сайтът отразява и посещението на колегите от "Спортал" в Будапеща: "Екипът на българския спортен сайт Sportal.bg посети в понеделник вечерта мястото, на което се проведе европейската квалификация Унгария-България - "Пушкаш Арена", и виждайки внушителния стадион, можеше само да се чуди и завижда, тъй като в страната им няма подобно бижу.

Екипът на популярния сайт Sportal.bg може да говори само суперлативно за националния стадион. В статията си те споменават, че Puskás Arena предлага внушителна гледка и е ясно, че унгарското светилище е резултат от щателна работа. Авторът сравнява тревната настилка с тази на българските терени, наричайки „Пушкаш Арена“ кадифено килимче.

„Моравата в Будапеща е с най-високо качество. Сякаш се озовахме в компютърна игра. За съжаление в България няма подобно футболно игрище“, пишат те. В края на статията те добавят, надяват се един ден слънцето да огрее и тях, но засега българите могат само да завиждат на унгарското бижу, тъй като за сравнение в София има само порутени съоръжения, скици за изпълнение и мръсен Национален стадион".