Унион Берлин записа четвърти пореден триумф в Бундеслигата и е лидер

Унион Берлин записа четвърти пореден триумф в германската Бундеслига, заемайки временно първото място в таблицата и изпреварвайки Байерн Мюнхен, след триумф с 2:1 срещу Майнц в 19-ия кръг на немския елит. Шест минути преди края Сибацеу осигури победата за Унион Берлин, след като минути по-рано, в 79-ата минута, Ингвартсен изравни от дузпа за Майнц, а домакините бяха повели с гол на Беренс.

Унион Берлин вече има 39 точки, с две повече от Байерн Мюнхен, който играе мача си като гост на Волфсбург утре.

В друг мач Борусия Дортмунд надигра Фрайбург в дербито на кръга с 5:1 в мач, в който петима различни играчи отбелязаха гол за "милионерите" и те вече имат 37 точки, колкото и Байерн, който е на трета позиция поради по-лоша голова разлика.

Айнтрахт Франкфурт победи Херта с 3:0, за да се изкачи до петото място с 35 точки, само две зад Байерн и Дортмунд и една зад Ред Бул Лайпциг, който завърши без гол в Кьолн.

Бохум унищожи Хофенхайм с 5:2 в последния германски мач днес.