В Италия: Безупречен дебют на Антов

Успешен дебют за Валентин Антов в Италия. Това е заключението на медиите на Апенините след първите минути на централния бранител в Серия А. 20-годишният национал на Бълария игра 74 минути за „Болоня“ при загубата с 0:1 от „Каляри“. Статистиката му също бе показателна – 91.2% успеваемост при подаванията, 2 спечелени единоборства, както и други 3 във въздуха, 2 нарушения и жълт картон. Взискателната иначе преса писа задоволителна оценка на доскорошния капитан на ЦСКА.

„Когато трябваше да играе с топката, нямаше никакви проблеми – анализира „Калчомеркато“, поставяйки оценка 6.5 по десетобалната, която е и най-висока от състава на гостите. – Първият му мач в Серия А бе много добър.“

На свой ред „Тутомеркато“ продължи в същия тон: „В началото имаше по-тежко влизане, след това взе мерки, а играта му бе внимателна и безупречна.“

В Италия обявиха, че Антов е 32-ия играч, който неговият наставник Синиша Михайлович използва през сезона. Нито един друг треньор от Серия А не е разчитал на такъв голям брой футболисти. „Той направи това, което трябваше – обясни след двубоя наставникът на „Болоня“. – Не беше твърде зает. Справи се добре, изключвайки гола.“ Изказването на сърбина буди изненада, тъй като при попадението Даниеле Ругани, бранителят бе пазен от Рикардо Орсолини. Изпълнението на ъглов удар пък бе следствие на изчистване на българина пред вратата на тима му.

В друг двубой от кръга „Милан“ се спаси в сетния миг при 1:1 с „Удинезе“ у дома. Дузпа на Франк Кесие в 97-ата минута донесе точката след 16 отсъдено нарушение в полза на „росонерите“ през кампанията.