В Сиера Леоне два мача завършиха със 187 гола, разследват всички

Зашеметяващи резултати във втора дивизия на Сиера Леоне стреснаха феновете по света. Два мача завършиха при резултат съответно 95-0 и 91-1 в полза на отборите, които се бореха за второто място в първенството, за да си оспорват класирането в елитния ешелон.

Една фаза преди края на сезона Гълф ФК и Кахунла Рейнджърс бяха с равни точки, по 32, в източната серия от втора дивизия в Сиера Леоне.

В неделя Gulf FC се изправи срещу Ququima Ливан, а Kahunla Rangers се изправи срещу Lumbebu United.

На почивката на двата мача Gulf FC водеше със 7-1, а Rangers Kahunla с 2-0. Това, което последва през второто полувреме, е невероятно, както съобщава RMC Sport . Gulf FC спечели с 91-1, а Rangers Kahunla с 95-0!

Така през второто полувреме от двата мача бяха отбелязани общо 177 гола! Местни източници твърдят, че един от реферите е напуснал мястото си по средата на мача, без да може да присъства на театъра на терена. А един от футболистите вкарал около 30 гола!

Същия ден Футболната асоциация на регион Източен обяви, че отменя резултатите от двата мача.

Федерацията разследва замесените отбори и рефери. Резултатите предизвикаха реакцията и на федерацията на Сиера Леоне. Тя каза, че е започнала официално разследване, за да разбере как могат да бъдат достигнати такива резултати и предупреди, че "всеки, който бъде признат за виновен, ще почувства цялата сила на закона".

Разследват се всички съдии от двата мача, играчите и официалните лица на 4-те участващи отбора, но и футболната асоциация от източния регион.