“Валенсия” спечели „Трофео Наранха”

„Валенсия” победи „Милан” с 5:3 след изпълнение на дузпи и спечели „Трофео Наранха”. „Росонерите” записаха загуба на хартия, но играха добре в Испания. Представянето им дава надежди за отличен старт в „Серия” А.
През първото полувреме „Милан”  създаде няколко добри положения за отбелязване на гол, Кастийехо, Браим Диас и Фоде Бало-Туре обаче стреляха неточно. „Милан” все пак успя да отбележи гол, но попадението на Рафаел Леао беше отменено заради засада.
Второто полувреме беше много различно, тъй като „Валенсия” и „Милан” не създадоха положения за отбелязване на попадение. Темпото на игра също спадна. Двата тима не си отбелязаха гол до края на срещата. Победителят трябваше да бъде определен, след изпълнение на дузпи, при които всички играчи на „Валенсия” реализираха от бялата точка. За „Милан” в грешник се превърна Раде Крунич, който пропусна.
Купата остана във Валенсия след 49-ото издание на „Трофео Наранха”.