Валентина Димитрова завърши 10-та в спринта на 7.5 км при девойките до 21 години по време на Световното първенство по биатлон

Валентина Димитрова завърши 10-та в спринта на 7.5 км при девойките до 21 години по време на Световното първенство по биатлон за младежи и девойки в Шчучинск, Казахстан. Тя повали всички 10 мишени.

Бронзовата ни медалистка в същата дисциплина от европейското първенство за девойки Лора Христова допусна две грешки и финишира на 17-та позиция на изоставане от близо две минути спрямо победителката Селина Гротиан от Германия, която също повали 8 от 10-те мишени.

Последната българска представителка в днешния спринт Стефани Йолова остана 51-ва, след като направи общо три пропуска при посещенията си на огневия рубеж. Така трите ни биатлонистки намериха място в преследването утре от 10:10 часа.