Ван Перси бит с 1:9 в Ередивизи

Робин ван Перси, бившият национал на Нидерландия, яде здрав бой едва в четвъртия си мач като треньор. 41-годишният наставник на „Херенвеен“ записа поражение с 1:9 от АЗ (Алкмаар) в мач от Ередивизи. Загубата е рекордна за клуба, който за пръв път допуска девет попадения в мач от елита. Четири от попаденията паднаха в заключителните 20 минути.

„Това е част от футбола – обясни специалистът след крушението. - Не съм травматизиран от загубата, както и играчите ми. В кариерата си ще срещнеш редица препятствия. Това беше много голям неуспех. Взехме повече поуки от този мач, отколкото обикновено.“

В Англия пък припомниха, че младият треньор има подобна загуба и като футболист. През 2011 година той загуби с 2:8 от „Манчестър Юнайтед“, докато бе част от „Арсенал“.

В класирането „Херенвеен“ има победа, равен и две поражения и вече е 12-и. В същото време Пламен Андреев попадна в групата на „Фейенорд“, но остана резерва при равенството 2:2 като гост на „Грьонинген“. Филип Кръстев пък бе титуляр и игра 87 минути за „Цволе“ при 1:1 срещу „Твенте“.