Въоръжени разтресоха Англия преди 1/4-финала с "петлите"

Английският национал Рахийм Стърлинг се прибира вкъщи и няма да играе за тима си до края на световното първенство, тъй като семейството му е станало жертва на въоръжен грабеж, съобщиха медиите на Острова. Инцидентът лиши тима от играча при снощната победа на Англия с 3:0 срещу Сенегал, която класира "Трите лъва" за четвъртфиналите на световното първенство в Катар. Семейството на Стърлинг е било в дома си по време на обира.

"Той ще се прибере у дома. Очевидно е, че семейството е най-важно в тези моменти. Искам да го оставя на спокойствие. Ще видим как се развива ситуацията в близките дни. Това не е най-добрата ситуация за нас към момента. Сега човекът е по-важен от отбора", коментира Саутгейт на пресконференция след двубоя.

Следващият двубой на англичаните ще бъде в събота (10 декември) срещу световния шампион Франция на четвъртфиналите на Мондиала в Катар.

Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт не беше доволен от представянето на отбора в осминафиналния мач срещу Сенегал: “Най-много ми хареса ефективността ни в предни позиции, както и играта ни без топка. В първите 25-30 минути бяхме сковани. Най-добрите ни положения дойдоха след отнети топки в средата на терена. В това отношения Джордан Хендерсън и Джуд Белингам бяха великолепни. До 35-ата минута поведението ни беше непростимо. Съперникът действаше компактно и енергично, освен това няколко пъти влезе опасно в наказателното ни поле. Знаехме, че първи трябва да вкараме гол. И показахме, че можем да бележим. Бяхме безжалостни в атака и головете дойдоха в точните моменти. Много важно е и това, че не допуснахме попадение. Ще имаме нужда от перфектна игра в защита срещу Франция”, продължи селекционерът на “Трите лъва”.