Вегхорст подари първа победа на Нидерландия на ЕВРО 2024

Нидерландия победи Полша с 2:1 в първи мач от група D на Евро 2024. Поляците бяха без голямата си звезда Робърт Левандовски, но въпреки това поведоха първи след малко повече от четвърт час игра, след като Адам Букса откри резултата. Върджил ван Дайк пропусна да изравни, но нямаше шанс срещу блестящите изяви на вратар Войчех Шчесни. Мемфис Депай пък на два пъти стреля неточно по посока на полската врата. "Лалетата" все пак изравниха след половин час игра след силен шут на Коди Гакпо. В края на първото полувреме Мемфис Депай пропусна нова голова възможност, а през второто Дензел Дъмфрис също не бе точен. В 77-ата минута футболистът на Лудогорец Якуб Пьотровски се появява в игра за Полша, а в 83-ата минута Нидерландия стигна до победата, след като Вут Вегхорст, който бе влязъл като резерва малко по-рано, вкара за 2:1 след пас на Нейтън Аке.

Преди двубоя наставникът на "лалетата" Роналд Куман пророкува, че Нидерландия ще е един от тимовете, които ще участват в битката за трофея и възпитаниците му са на път да излязат от групата си, в която другите тимове са фаворитът Франция и Австрия, които играят помежду си утре.