Втори опит за дебют на Божинов

Валери Божинов ще се опита от втория път да дебютира за новия си тим „Пескара“. Таранът изтърпя наказанието от един мач за червения картон, получен в двубоя с „Кротоне“ при тежката загуба с 1:4 в края на февруари. Бившият играч на „Левски“ бе изгонен от резервната скамейка за нецензурни думи, отправени към главния рефер Иван Робилота. В негово отсъствие, „делфините“ взеха глътка въздух през уикенда, побеждавайки с 2:1 „Асколи“. Успехът върна „синьо-белите“ в битката за местата, даващи право на участие в плейофите за Серия А.

Сега Божинов има възможност да запише първи минути в италианския футбол след 5-годишна пауза. А двубоят ще бъде повече от любопитен – срещу „Специя“ на Андрей Гълъбинов. Таранът е възстановен от контузия и преди дни игра срещу „Беневенто“ на Филипо Индзаги. Гълъбинов има един гол от кампанията, голяма част от която пропусна заради здравословните проблеми.