Юношеският национален отбор на България до 15 г. постигна нова впечатляваща победа над връстниците си от Словакия

Юношеският национален отбор на България до 15 г. постигна нова впечатляваща победа над връстниците си от Словакия с 4:2 като гост в контролен мач. Преди 2 дни момчетата на селекционера Калоян Георгиев записаха успех с 3:1 над същия съперник.

Подобно на първия двубой, България взе инициативата през първата част и притисна домакините в наказателното им поле. Най-напред Калоян Божков уцели напречната греда, а след това само в рамките на 4 минути „лъвчетата“ реализираха три безответни попадения, дело на Кристиян Горянов, Кристиян Михайлов и Георги Стефчов. До почивката Словакия успя да върне един гол, а многобройните промени на полувремето в нашия състав донякъде разстроиха действията ни и позволиха на домакините да се разпишат още веднъж в 52-рата минута. Все пак България успя да съхрани преднината си до края на двубоя и дори да затвърди успеха си в последната минута чрез попадение на Марто Бойчев.

Съставът на България: 12. Георги Кузов, 13. Никола Ставрев, 14. Мартин Портарски (41 – 2. Радослав Караманов), 3. Кристиян Гиздев (48 – 4. Симеон Турлаков), 18. Максимилиан Лазаров (41 – 5. Николай Любомиров), 6. Калоян Божков (48 – 11. Димитър Челебиев), 15. Георги Стефчов (41 – 20. Валентино Върбанов), 7. Стивън Жерард (48 – 17. Никола Кръстев), 8. Радостин Стоилов (41 – 16. Мартин Пейчев), 10. Кристиян Горянов (48 – 9. Марто Бойчев), 21. Кристиян Михайлов (41 – 19. Даниел Димов).

Селекционер: Калоян Георгиев.

Голмайстори: 0:1 Горянов 24, 0:2 Михайлов 26, 0:3 Стефчов 28, 1:3 Ричтер 32, 2:3 Баравели 52, 2:4 Бойчев 80