Защо, когато съдиите са перфектни, никой не говори за тях - Ищван Ковач впечатли своя колежка

Кристина Ункел, американска съдийка, забеляза безпрецедентен детайл във финала на Лигата на конференциите Рома - Фейенорд 1-0 по повод на представянето на съдията Ищван Ковач. Преди да участва на Световното първенство, където беше делегиран с 35 други рефери от цял ​​свят, Ковач за първи път ръководи финал на европейски клубен турнир.

Детайл, забелязан от американската реферка във финала - „Искате ли да видите спортист? Погледнете Ищван Ковач", наблегна тя на физическата му подготовка и най-вече - на умението да тръгва заедно с футболистите, докато ускоряват темпото си на терена.

„Включете телевизора на Рома-Фейенорд, финала на Лигата на конференциите - и гледайте как Ищван Ковач не само остава до Тами Ейбрахам в спринта, но оставя зад гърба си останалите нападатели на Рома. Той тренира по-добре от играчите“, написа тя.
Ковач остави играта да продължи, без да я прекъсва при всяко докосване. И не бързаше да показва картони.

Имаше две горещи минути за Ковач, и двете през второто полувреме:

47 минута:  първата греда на Фейенорд, топката отскочи в ръката на Кристант. Непреднамерено. Във VAR стаята германците Фриц, Дингърт и Данкерт анализираха евентуална дузпа, която не бе отсъдена след повторението.
В 52-та минута Ейбрахам завърши една атака отляво със зрелищна задна ножица и падна. Той протестира с искане за червен картон на съперника. Ковач не реагира и VAR също подкрепи съдията.