Зоря със съдийска победа над ЦСКА

В своя мач номер 245 и 65 години след дебюта си в евротурнирите ЦСКА загуби от Зоря Луганск с 0:1 в среща от група C на Лигата на конференциите. На националния стадион „Васил Левски“ „армейците” не успяха да постигнат първа победа в групите на новия турнир.
Вратарят Густаво Бусато игра в своя мач номер 19 с екипа на ЦСКА в Европа и настигна един от най-големите вратари на „червените“ в клубната история – Стоян Йорданов. Така двамата делят четвъртото място във вечната ранглиста. В челната тройка са Георги Велинов с 33 мача, Йордан Филипов с 26 и Георги Найденов с 21.
Бусато имаше сериозна работа въпреки тоталното превъзходство на ЦСКА. Владеенето на топката бе 70/30% в полза на българския тим, но до материализирането му не се стигна. В 7-ата минута Вилдсхут направи непростим пропуск, след като беше изведен сам срещу вратаря на гостите, но не успя да открие резултата. Минути по-късно и Кайседо опита късмета си, но вратарят на Зоря Мацапура направи запомнящо се спасяване. В 30-ата минута Йомов беше изведен по дясното крило и пусна остър пас за Кайседо, но нападателят се размина с топката пред вратата на украинците.
Втората част започна с картон за Юрген Матей, който спря атака на Захеди.  В 56-ата минута Стойчо Младенов получи най-тежкия удар в двубоя, тъй като Греъм Кери получи контузия и не успя да доиграе мача. Той бе заменен от Федерико Варела. В 65-ата минута Саядманеш стреля технично, а Густаво Бусато не успя да отрази удара му и украинците отбелязаха гола на победата.
5 минути преди края  главният рефер на двубоя Мануел Шюттенгрубер (Австрия) се превърна в главно действащо лице на терена, след като при 3 ситуации за дузпа, при които поне в една играч на гостите докосна топката с ръка в наказателното поле, реферът остана безмълвен. При първата претенциите на българския тим бяха за изблъскване на Баи. Както е известно, в този турнир няма ВАР.
В последните секунди ЦСКА остана с човек по-малко след директен червен картон на Вион, който извърши груб фаул.
Зоря вече е трети в класирането с 3 точки и голова разлика 2:6. ЦСКА е последен с 1. Лидер е Бодьо/Глимт със 7, следван от Рома с 6.