Акрапович дебютира в ЦСКА с 5:0 в любимия турнир

БУЛФОТО

Бруно Акрапович направи повече от успешен дебют начело на ЦСКА. Макар и пред празни трибуни и липса на фенове, които да го аплодират, босненецът разгроми със своя тим „Ботев“ (Ихтиман) с 5:0. Мачът за купата се игра в София по съгласие на символичните домакини и заради по-добрите условия на арената в Борисовата градина.
Акрапович е носител на купата в последните две години, когато водеше „Локомотив“ (Пд). В последните 14 мача в състезанието вече има 10 победи, две равенства и два успеха след дузпи.
Двубоят дойде по перфектно време за новия треньор. „Ботев“ е третодивизионен тим и победата не подлежеше на съмнение от първата минута. При отсъствието на доста национали Акрапович даде възможност и на нови футболисти да играят, като титуляр започна Митко Митков – негов първи мач от март, когато още беше преотстъпен на „Дунав“.
ЦСКА не остави никакво съмнение за разликата в класите и до първия гол на Али Соу в 34-ата минута можеше да вкара няколко пъти. Юрген Матей изпусна от непосредствена близост. Томи Юрич улучи гредата, а при добавката Митков не успя.
„Ботев“ се държа само до почивката, когато резултатът бе само 1:0. В продължение на 22 минути още два гола заби Джером Синклер, по веднъж се разписаха Стефано Белтраме и Ахмед Ахмедов. Лош вкус остана само при смяната на Жеферсон. Бразилецът не бе планиран да излиза, но отново получи контузия. В последните месеци доста често универсалният футболист страда от различни травми.
Рефер на мача беше Християна Гутева. Най-добрата ни съдийска се справи доста авторитетно, въпреки че нямаше никакви спорни моменти.
Дебютът на Акрапович в Първа лига трябва да е следващата събота срещу „Левски“. От лагера на „сините“ се надяват вечното дерби да бъде отложено заради многото заразени от коронавирус. Феновете на ЦСКА обаче призоваха ръководството да не се съгласява. Болните от „Левски“ трябва да излязат от карантина два дни преди двубоя на стадион „Васил Левски“.